Máme mnohaleté zkušenosti s praktikami Sahadža jógy, poradíme, pomůžeme...

 

Napište nám Kontaktuj náhodného lektora
  • Petr Komínek

S meditacemi začal v 1993, vedl kurzy hlavně ve Zlíně, Olomouci, Vsetíně a Praze. V Něměcku vedl několik let kurzy v Bruchsalu, Karlsruhe, Heidelbergu a Mannheimu.

  • Helena Hykyšová

Motto: Sahadža jógu vnímám jako proces hledání a otvírání nových životních možností, jako proces kolektivní práce s možností duchovně růst, jako prostor setkávání a blízkosti, jako cestu k sebepoznávání a duševnímu i fyzickému zdraví. Věřím v změny k lepšímu, protože my všichni máme k realizaci, těch dobrých a správných změn, své vlastní vnitřní zdroje, stačí je jen objevit a následně použít!

Helena je lektorkou přibližně 13 let.
Jako lektorka má tyto zkušenosti:
• 13 let s vedením lekcí na Krkonošsku
• 4 roky s přípravou a podílení se na on-line skype programech pro nové i pokročilé zájemce o sahadža jógu
• 2 roky se sahadža meditací ve vysílání v programu Meetcheap
Pracuje s lidmi individuálně i ve skupinách na sahadža programech a meditacích, které jsou zaměřené na rozvoj vnitřního duchovního potenciálu člověka.

  • Anna Jánská

Jsem lektorem sahadža meditace déle než 15 let, několik let jsem vedla kurzy na VŠ kolejích MU v Brně pro studenty české i zahraniční, kde pomáháme zvládnout stres a negativní myšlení, uvědomit si a prohloubit své dobré kvality a zbavit se postupně různých závislostí.
Pracuji ale s lidmi bez rozdílu věku ve skupinách i individuálně dle potřeby každého účastníka, k upevnění stavu meditace.

Dovednosti a záliby
Volný čas ráda trávím v přírodě, nabízím možnost společných vycházek v okolí Brna s meditací nebo použitím očistných technik v přírodě.
Ráda cestuji, pomohla jsem organizovat tematické zájezdy pro skupiny zájemců o meditace na cestě do zahraničí a zpětně předávat zkušenosti z těchto cest. Ráda fotografuji.

  • Ing. Luděk Smolka

Motto: „Celoživotní vzdělávání. Denně je možno objevit něco nového a lidská bytost má ještě mnoho neobjevených úrovní“

Vnímání něčeho vyššího, co nás přesahuje, u mne začalo nenápadně před mnoha lety. Přes sport jsem se dostal k hathajóze a později k spontánním meditacím, při kterých se používá naše mateřská energie. Tuto svou vnitřní sílu lze na současném vývojovém stupni člověka jednoduchým způsobem probudit v každém, kdo si to přeje.

Přednáškám a kurzům, jejichž hlavní náplní je udělat s touto mateřskou energií a v sobě uloženými ctnostmi vlastní zkušenost, se věnuji od roku 1991.

Na našich kurzech se lidé učí pracovat se svým energetickým systémem, dozvídají se, co mu prospívá a co mu škodí, a získají schopnost diagnostikovat a napravovat stav svých čaker. Dá se objevit, že lidská bytost může být velmi krásné a radostné stvoření, když dodržuje určitá univerzální pravidla…

Zajímám se o vše, co harmonicky rozvíjí ducha i tělo. Rodina, meditace, práce, odpočinek, sport, kultura, veřejný prostor, vesmír.

  • Jana Korečková

Sahadža meditace si mě přitáhla v roce 1991, ale stále žasnu, stále se raduji, stále objevuji. Létům navzdory má úžas a radost, entuziazmus a touha objevovat potenciál v sobě i ve druhých pomocí meditace intenzitu čerstvé zamilovanosti. :-)

Pokusím se mít tak otevřenou mysl, jak jen dokážu, vnímat vás a to, co vy v meditaci hledáte, naslouchat vám tak, abych pokud možno byla užitečným průvodcem a podporou při vašem vlastním objevování. A těším se, co se od vás naučím. :-)

Nejlépe je mi samozřejmě v meditaci. ;-) A kromě toho také v horách, v lese, u řeky... V přírodě. Za chůze. (Případně na koloběžce.) Když najdu trochu času, s nadšením čtu. S největším nadšením třeba nakažlivě introspektivního Tolstého. S intelektuálním nadšením třeba Taleba. S veselým nadšením třeba Munroeho "Co kdyby?". Těším se na vás.

  • Radek Michalák

Je lektorem sahadža jógy přes 20 let, má za sebou spoustu přednášek, kurzy, semináře i mezinárodní aktivity sahadža jógy. Poskytuje poradenství v sahadža józe také v anglickém jazyce. Ve volném čase se věnuje rodině, miluje přírodu a výšlapy do hor, rád poslouchá klasickou indickou hudbu, těší ho tanec, zpěv, hra na kytaru a společnost dobrých lidí. :o)

  • MUDr. Lukáš Handl

Motto: „Každá radost a příjemné prožitky jsou hned silnější, když je člověk může sdílet s ostatními.“
Meditaci se věnuji 19 let. Za tu dobu jsem poznal, že mi umožňuje lépe poznat sám sebe, přináší mi klid, pohodu a úlevu od každodenního shonu. A protože to jsou věci, které v dnešní době potřebujeme všichni, tak je pro mně velmi příjemné, když se můžu o své zkušenosti s meditací a jejími pozitivními účinky podělit. Proto se již řadu let podílím na vedení seminářů a pravidelných kurzů meditace. Jako lékaře mě navíc velmi zajímá vliv meditace na lidské zdraví, tak jak je dokumentován v četných vědeckých studiích. Zajímavé výsledky těchto studií pravidelně přednáším lékařům, zdravotním sestrám či vysokoškolským studentům v rámci ČR i v zahraničí. V poslední době se zaměřuji na kurzy stress-managementu, například v několika nemocnicích či v jiných organizacích. Velmi rád se o své příjemné zkušenosti a zážitky s meditací podělím i s Vámi.